Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 23 Mayıs 2018

Android 7.1.1 Geliyor!

Google, önceki gün akşam saatlerinde(05.11.2016) Android Nougat 7.1.1 isimli güncellemeyi Sony markalı cihazlara sunmak üzere tamamladı ve çok yakında topu Sony geliştiricilerine atacak!

Sony Mobile geliştiricisi Zingo Andersen konuyla ilgili olarak, güncellemenin en yakın zamanda cihazlara dağıtılması için yoğun bir çalışma programı oluşturduklarını ve Google’ın kendilerine teslim etmesini beklediklerini söyledi.

Güncellemenin cihazlara kazandıracaklarına gelecek olursak, edindiğimiz bilgilere göre bu güncelleme sürümü ile birlikte Android kullanıcıları artık Image Keyboard(Görüntü Klavyesi) kullanabilecek. “Image Keyboard da ne?” dediğinizi duyar gibiyim. En basit anlatımı ile image keyboard; klavyenizde emojilerin, sözcüklerin ya da noktalama işaretlerinin yetersiz kaldığı anlarda klavyenize dilediğiniz bir görseli ekleyip karşı tarafa göndermenizi sağlayacan bir klavye türü. Şüphesiz ki bu özellik şimdiden ilginizi çekti. Şahsen sabırsızlıkla bekliyorum.

Bunun dışında ayrıca ‘Güç Kapama Menüsü’ üzerinde yere alan ‘Yeniden Başlat’ seçeneği de geri gelecek.

Ayrıca geliştiricilerini de unutmayan Google, bu sürüm ile birlikte geliştiricileri için birkaç yeni özellik ve API de ekledi. Bunlarla birlikte geliştiriciler artık uygulama kısayolları oluşturabilecek ve yuvarlak  simgeler de yapabilecek. Şu an bunları yapmak isteyen geliştiriciler Google Now’dan fayda sağlamak zorundalar. Fakat güncelleme yayınlanınca buna ihiyaçları kalmayacak.

Peki bu güncelleme ne zaman elimize ulaşacak?

Sony geliştiricileri şimdiden gerekli kodu hazırlamış durumdalar. Şu andan itibaren tek yapılması gereken Google’ın ilgili geliştiricilere uygulama paketlerini ve uyumluluk testleri yapmayı sağlayan Compatibility Test Suite (CTS) uygulamasını vermesini beklemek. Ki Google’ın bu ikisini de vermesi zorunlu.

Google üzerine düşen bu görevi yaptığı andan itibaren Sony geliştiricileri gerekli kontrolleri sağlayıp güncellemeyi güvenli hale getirdiği andan itibaren güncelleme dağıtıma hazır olacak. Güncelleme öncelikle beta sürümü ile sunulup test edilecek ve hemen ardından Sony kullanıcılarına sunulacak.

Konuyla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Lütfen aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşın.

HAKKINDA Hakan Turan

Buna Baktınız Mı?

Türk Geliştiricinin Oyununu İndir ve 2000 TL Kazan! – Tough Jumping 2

Türk Kadın geliştirici tarafından hazırlanan Tough Jumping 2, yeni güncellemesiyle beraber yeni bir tasarıma kavuştu. …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.