Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Perşembe , 22 Mart 2018

Custom Quick Settings Uygulaması Güncellendi

Çoğumuz akıllı telefonlarımızdaki hızlı ayarlardan memnun değiliz ancak cihazlarımızın bu ayarlarını kökten değiştirmek de istemeyiz. Peki bunun bir çözüm yolu var mı…? Tabi ki var…! Hatta tek amacı bu alan bir uygulama var. Bu tarz sıkıntılı durumlarda Custom Quick Settings uygulaması bir çözüm kaynağı olur. Uygulama, hızlı erişim ayarları bölümüne daha fazla uygulama bağlantısı, web bağlantısı ve özel geçiş eklemenizi ve bu sayede size kullanım kolaylığı sağlar.

Uygulama ilk çıktıktan sonra altı ay boyunca hiç  güncelleme almadı. Fakat altı ay sonra geliştirici bize nihayet 2.0 sürümünü verdi. Aslında Nougat sürüm API’si için uygulama geliştirmesi değil,  tüm uygulamanın tam bir yeniden yazımıydı aslında. Bu arada Custom Quick Settings uygulaması Lollipop ve Marshmallow ile de uyumludur.

 

Uygulamanın 2.0 güncellenen sürümünde kullanıcı arayüzü de değiştirildi, böylece ön ayarlar için yeni bir ekran mevcut ve böylece basit ayarlarınızı yapabilmeniz sağlanıyor. Diğer kullanıcı arayüzünde ise gelişmiş pro kullanıcılar için istedikleri ve uygulamanın desteklediği tüm özelleştirmeleri ekleyebilecekleri bir başka ekran mevcut. Ayrıca, CPU hızı, boş RAM, ücretsiz depolama alanı, pil, vb. gibi aktif uygulamarı da görebilirsiniz. Onlara tıkladığınızda, isterseniz daha fazla bilgi içeren bir iletişim kutusu gösterilecektir. Ayrıca artık kısayol içermeyen ancak widget’ları olan uygulamaları değiştirmek için dokunma widget’ları ekleyebilirsiniz.

 

Bununla birlikte, güncelleme için bazı uyarılar da bulunmaktadır. Örneğin, bazı model ve sürümlerde uyumluluk sorunları nedeniyle tüm Android sürümlerinde artık yalnızca 20 ayar ile sınırlandırılmıştır. Kullanıcılar daha fazla talep edebilir ancak uygulama boyutunu artıracağı için bu mümkün değildir. 2.0 sürümü, geliştirmeden çok tam bir yeniden yazım olduğundan, bazı ayarlar sıfırlanabilir veya bozulabilir.

 

HAKKINDA Görkem Yiğit

Xperia ve Galatasaray sevdalısı....

Buna Baktınız Mı?

KALDIRILAN EKRAN VİDEOSUNU NASIL ÇEKERİZ

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği üzere Sony yeni modellerinde ekran videosu alma özelliğini kaldırıyor. Xperia kullanıcılarının en …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.