Perşembe , 30 Mart 2017

Flashtool İle ROM (Yazılım) İndirme ve Yükleme

Yeni başlayanlar veya profesyoneller, tüm android kullanıcılarının cihazlarını sıfırlamak veya içeriği değiştirilmiş yazılımlar yüklemek için mutlaka bir programa ihtiyacı vardır. Sony serisi cihazlar için resmi Xperia™ Companion programı ile cihazınızı güncelleyebilir, yedekleme yapabilir ve fabrika ayarlarına geri yükleme yapabilirsiniz.

Bu programa ihtiyaç duymadan da bazı işlemleri flashtool programı ile yapabilirsiniz. Bunlar, Sony tarafından geliştirilip dağıtımı yapılan resmi yazılımları yükleyebilir, android geliştiricilerinin tasarladığı içeriği değiştirilmiş yazılımlar (custom rom) yüklemesi yapabilirsiniz, bunun yanı sıra bootloader kilidini açabilir, farklı ülkeye gelen yeni güncellemeleri ilk siz deneyimleyebilirsiniz.

Sizlere kısaca 2 video olarak kullanımdan bahsettik, umarım beğenirsiniz. İlk videoda kullanımı, ikinci videoda gerekli yazılım dosyası (ftf file) indirme hakkında bazı noktalara yer verdik.
Kanalımıza abone olmayı unutmayın!
Sony Xperia Ailesi Youtube Kanalı
Kolay gelsin, iyi seyirler..

.

İlk Video :

İkinci Video:

İzlediğiniz için teşekkürler..

HAKKINDA Enver DV

Tech Master

Buna Baktınız Mı?

Sony, Xperia modelleri için Android 7.1 Nougat AOSP Kaynak Kodlarını Yayınladı

​Uzun süredir Android 7.1 Nougat AOSP kaynak kodlarını bekleyen geliştiriciler için Sony, Xperia™ modellerine gelen …

  • Ahmet Oğuz

    Merhaba Xz için root atma rehberi ne zaman gelecek bir bilginiz var mı ? ben bootloader kilidini bile açamadım s1 fastboot driver ı yok