Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 23 Mayıs 2018

Karşınızda 2017 Amiral Sony Xperia™ XZ1 (Dünya’da İlk | Sony Xperia™Ailesi Özel)

Sony Xperia™ Ailesi ekibi Sony’nin IFA 2017 Fuarı’nda tanıtmaya hazırlandığı yeni amiral modeli Xperia™ XZ1‘in final tasarımının görüntülerine ulaşmayı başardı. İlk ve tek sizlerle paylaşacağımız bu görüntülerde XZ1’in tüm tasarım detaylarını ve teknik özelliklerini görmemiz mümkün.

Tasarım olarak XZ ve XZ Premium’da olduğu gibi Omni Balance ve Loop Surface tercih edilmiş. Bu anlamda çok bir tasarım farklılığı bulunmuyor. Bunun dışında Sony yine çerçeveleri de inceltmemiş görünüyor. Tasarım olarak arka kısma baktığımızda 3’lü algılama sensörleri de XZ gibi kameranın altına değil XZ Premium’da olduğu gibi kameranın sağına konumlandırılmış ve kameradan biraz daha uzaklaşmış. Bunun dışında NFC sensörü de kamera sensörlerinin yanına çekilmiş. Bir diğer dikkat çeken ayrıntı da orta kısımdaki çizgi. Bu çizgi de büyük bir ihtimalle anten çizgisi olabilir. Cihazın arka kısmında başka büyük bir değişim yok.

Yeni amiral gemisinin teknik özelliklerine bakacak olursak Sony yeni nesil kamera sensörü olan Motion Eye™ 19 MP 960FPS kamerayı tercih etmiş. Tıpkı XZs ve XZ Premium’da olduğu gibi. Ön tarafta da 13 MP çözünürlüklü kamera mevcut. Ekran olarak ise bizi 1080p ama HDR olan yeni nesil özellik karşılıyor. Sony HDR ekran özelliği 4K ile birlikte ilk kez XZ Premium’da kullanmıştı.Bir diğer dikkat çeken özellik ise 3D Creator. Üç boyutlu video ve görüntü oluşturmaya yarayan yeni bir algoritma.


Bunlar dışında ise diğer amiral gemilerde standart olarak karşımıza çıkan özellikler ise şunlar; 64 GB dahili hafıza, IP 68, S-Force Surround ses, Hi-Res Audio, Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB Ram bulunmakta.

HAKKINDA Sait Güldal

Büyük Xperia™ ve Sony Hayranı, Android, Mobil Dünya ve Teknoloji

Buna Baktınız Mı?

Türk Geliştiricinin Oyununu İndir ve 2000 TL Kazan! – Tough Jumping 2

Türk Kadın geliştirici tarafından hazırlanan Tough Jumping 2, yeni güncellemesiyle beraber yeni bir tasarıma kavuştu. …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.