Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Pazartesi , 21 Mayıs 2018

Pokemon GO: Nasıl Oynanır? ve İpuçları

PokemonGO

Tüm dünyayı kasıp kavuran lakin ülkemiz için geciken Pokemon GO oyunu Nintendo hisselerini büyük bir yükselişe geçirdi. Gündemin en çok konuşulan oyunları arasında 1. sıraya kısa sürede yerleşen Pokemon GO’da oyuncular karakterleri yakalamak, geliştirmek ve karşılaştırmak için adeta kıyasıya yarışıyor.

Genel olarak oyundan bahsedecek olursak, kamera, GPS, Google Account izinleri ile tümleşik olarak çalışıyor. Öncelikle Google üzerinden izninizi aldıktan sonra, isteğinize göre tasarladığınız karakteriniz GPS yardımı ile bulunduğunuz konuma yerleşiyor. Bundan sonra oyunun büyük bölümü olan keşif tamamen sizin elinizde. Yürüyerek Pokemon’un efsane karakterlerini cihazınızdaki haritanızda aramaya başlıyorsunuz. Karakteri bulduğunuz zaman oyun size kamera ile veya kamerasız olarak yakalama seçeneği sunuyor. Poke topu karakterin üzerine doğru şekilde isabet ettirirseniz koleksiyonunuz için yeni bir Pokemon karakteri yakalamış oluyorsunuz. İlerleyen seviyelerde yeterli karakter ve onların gelişimi için gerekli olan parçaları bulundurduğunuz zaman karakterinizi bir üst seviyeye geçirebiliyorsunuz. Örneğin, Pikachu’nun Raichu olması diyebiliriz. Tabi Pikachu’yu bulursanız o bile bir şans. Ayrıca oyunda topladığınız parçaları satabiliyor, yeterli bakiyeniz varsa satın alabiliyorsunuz.

Sony Xperia™ cihazların sizlere sunmuş olduğu batarya ömrü bile bu oyuna fazla dayanamıyor, zira oyun hem yazılım hem de donanım olarak çok performans harcıyor. Bu durumun taşınabilir batarya satışlarını da yükselttiğini hatırlatmak isteriz.

Pokemon GO İndirmek İçin Tıklayınız..

Pokemon2

pokemon1

 

HAKKINDA Enver DV

Tech Master

Buna Baktınız Mı?

Xperia™ XZ Premium vs Samsung S8+ Ekran Kıyaslaması

Geçtiğimiz günlerde hem Sony hem de Samsung 2017 yılı için amiral gemi kategorisinde iki yeni …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.