Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 23 Mayıs 2018

Sony, 2018 Xperia Akıllı Telefon Serisine Yeni Bir Optik Görüntü Sabitleme Sistemi Üzerinde Çalışıyor.

Dinamik Titreşim Sistemi’ne sahip Sony akıllı telefonlar Geliyor

Sony Mobile geçtiğimiz günlerde ABD’de yeni bir kamera teknolojisi üzerine bir patent başvurusunda bulundu.

Sony, USpto’ya (Amerika Birleşik Devletleri ve Ticari Marka Ofisi) yeni bir ticari marka başvurusu yaptı. Sony Dinamik Titreşim Sistemi (DVS) için bir uygulamadır.

Akıllı telefonlar için gelişmiş bir görüntü sabitleme sistemi

Sony, görüntüleme endüstrisinde uzun yıllardır tanınmış kamera ve lensin pazar lideri olmuştur. Elektronik devi gelişmiş CyberShot kompakt fotoğraf makineleri ve Alpha serisindeki üst düzey modellerle yaptığı çalışmalardaki başarı ortada.

Sony, akıllı telefonlar ve dijital kameralar için kendi görüntü algılayıcısını geliştiriyor.

Neredeyse tüm Sony akıllı telefonlarda vurgulanan fotoğraf özelliği her zaman ön planda olmuştur. 2016 yılında Sony, optik görüntü sabitleme özellikli ilk akıllı telefonu tanıttı. (X,XZ) Sony Xperia XA Ultra’daki OIS yalnızca ön kamera da bulunuyor.

Sony, Dinamik Titreşim Sistemini Xperia üst segment telefonlara getirmek için çalışmalara devam ediyor.çünkü akıllı telefonlar da böyle güzel bir kamera işlevine ihtiyaç var

Sony akıllı telefonların hepsi 5 eksenli bir görüntü sabitleme ile donatılmış olsa da, SteadyShot işlevi yalnızca video kayıtlarıyla birlikte çalışıyor. Yani çekim yaparken yapmanız gereken bir şey yok.

Yeni optik görüntü sabitleme sistemi, istenmeyen sarsıntıyı daha iyi telafi edecektir. Ticari markadan türetilemese de, bu OIS’nin ön kamera için değil, ana kamera için olduğunu varsayıyoruz.

Optik zoomlu akıllı telefon kamerası

Yavaş yavaş, optik zumlu akıllı telefonlara giderek daha fazla üretici firma giriyor gibi görünüyor. Geçmişte, bu imkansızdı, çünkü optik zoom çok fazla alanı kaplıyor ve bu da akıllı telefon gibi kompakt bir cihazda bir sorundu.

Bununla birlikte, Çift Kameranın gelişiyle birlikte, yeni teknolojik imkanlar doğdu. Örneğin geçen hafta akıllı telefonlar için 12x optik zumlu lens tasarlandı.

Bir akıllı telefon ile kalite kaybı olmadan büyütmek, birçok akıllı telefon fotoğrafçısının istek listesinde isteyeceği bir özelliktir. Bununla birlikte, bu gelişmiş bir görüntü sabitleme sistemi olmadan çalışmaz.

Sony Mobile’ın yeni titreşim azaltma sistemi hakkında çok merak edilen bir konu; Bu 12x optik zoom teknolojisinin 2018 yılının başında Sony akıllı telefon modellerinde uygulanacağına dair beklentiler var Şirketin aynı anda bir optik zoom lensi deneyip denemeyeceği bilinmiyor.

Akıllı telefonlar için gelişmiş bir görüntü sabitleme sistemi.

Öyle görünüyor ki, yeni Dinamik Titreşim Sistemi ana kamera veya Sony Xperia akıllı telefonlar için sabit kalacak. Bu teknolojinin Sony’nin 2018 akıllı telefon serisinde uygulanmasını bekliyoruz.

HAKKINDA Furkan Ahmet Nuh

Teknoloji meraklısı. Androidci, Sony,XPERIA Tutkunu

Buna Baktınız Mı?

YENİ YERLİ ARAMA MOTORU YAANİ

Yerli arama motoru Yaani, sunduğu özelliklerle ön plana çıkıyor. Yaani’nin diğer arama motorlarına göre farklılıkları …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.