Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Pazar , 23 Temmuz 2017

Sony MDR-NC750 Gürültü Engelleyici ve HR Kulaklık İncelemesi

Sevgili Sony severler olarak bugün sizlere Sony’nin yüksek çözünürlüklü ses (HR Audio) ve gürültü engelleme (noice cancelling) özelliklerini bir arada sunan MDR-NC750 kulaklığını incelemek istiyorum.

Bildiğiniz gibi Sony, akıllı cihazlarında Xperia™ Z2 ile birlikte yüksek çözünürlüklü ses ve gürültü engelleme özelliklerini kullanmaya başlamış hatta o yıl MDR-NC31EM ile gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklığını da tanıtmıştı.Bu modelden sonra Sony bu özellikleri birçok amiral gemisi ve orta sınıf cihazlarında da kullanmaya başladı.

Şimdi gelelim asıl konumuza. MDR-NC750’nin teknik özellikleri ile başlamak istiyorum. Öncelikle bu modelin pilsiz olduğunu belirteyim. MDR-NC750’ye görsel olarak çok benzeyen MDR-EX750NA’da pil bulunuyor. Kulaklıkta 5 kutuplu 3,5 mm klasik jak bulunmakta. Bu sebeple tüm cihazlarda çalışmıyor. Fakat içerisinde gelen bir aparat sayesinde tüm cihazlar  ile uyumlu hale gelebiliyor. Belirtmekte fayda var bu durumda gürültü engelleme ve diğer özelliklerden faydalanamıyor normal bir kulaklık şeklinde kullanıyorsunuz.

Kulaklığın malzeme kalitesi son derece yüksek ve premium bir his veriyor. Sony’nin ürünleri zaten bu yönüyle her zaman önde olmuşlardır. Diğer yandan baslar çok etkileyici ve tok, tiz sesler ise oldukça temiz.Bas Tepkisi Denetimi ile güçlü, derin bir bas yanıtı sağlıyor, bu nedenle düşük frekanslı müzik türleri için de mükemmel bir kulaklık. Bu anlamda ses seviyesinin yüksek olduğu kulaklıkta özellikle kayıpsız ses dosyası olan FLAC türü müziklerde keyif bir kat daha artıyor. Gürültü engelleme seviyesi oldukça güzel zira %90-95 seviyelerinde dışarıdan gelen sesleri keserek size güzel bir deneyim sunabiliyor. Kulaklık kulak içi olduğundan dolayı size en ideal kauçuk boyutlarından birisini seçebilirsiniz. Tasarım olarak da ergonomik ve kulağınızdan düşme ihtimali yok denilebilir.Kablo boyutu da 1m’den fazla.Siyah ve beyaz olarak iki renk seçeneğine de sahip.

MDR-NC750’nin maalesefki eksik diyebileceğimiz yönleri de yok değil. Örneğin müziği ve sesi kontrol edebileceğiniz bir kontrolör yok kulaklıkta. Bu en büyük eksiklik.

Kulaklığı hem Xperia™ Z2 hem de Xperia™ XZ ile deneyimledim. Her iki cihazda da başarılı olduğunu söyleyebilirim. Sorularınız olursa forum üzerinden iletişime geçebilirsiniz.İyi paylaşımlar,iyi forumlar.

HAKKINDA Sait Güldal

Büyük Xperia™ ve Sony Hayranı, Android, Mobil Dünya ve Teknoloji

Buna Baktınız Mı?

Xperia™ XZ Premium vs Samsung S8+ Ekran Kıyaslaması

Geçtiğimiz günlerde hem Sony hem de Samsung 2017 yılı için amiral gemi kategorisinde iki yeni …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.