Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 26 Temmuz 2017

Sony Mobile Strateji değiştiriyor

Sony, Hindistan’da stratejisini değiştirmeyi planlıyor. Şirket sadece ‘Premium’ Xperia satacak. Sony Mobile, küresel alanlar da dahil karlı ve sürdürülebilir yeni bir dönüşüme başladı. Bu dönüşümün parçası olarak, ürün ve satış kanalları seçmede de açıkça bir netlik kazandı. Vijay Singh jaswal, Xperia iş başkanı – Sony Hindistan “Son çeyrek göz önüne alındığında, bizim pazarlama stratejimiz artık akıllı telefon segmentinde premium ürünler sunma etrafında dönecektir,” diye ekledi. Küresel olmamasına rağmen, Jaswal geçen yılın aynı dönemine kıyasla Hindistan’da Sony’nin premium stratejisi nedeniyle, ortalama satış fiyatı 2016 Q1de % 55 arttığını söylüyor.

 

Japon teknoloji devi bunu teyit etmedi ama şuan için Hindistan ve bazı diğer ülkelerde daha iyi karlılık sağlamak için premium cihazları satmak için çalışmalara başladı. Sony doygun akıllı telefon pazarında geri kalmamak için son birkaç yıl içinde elindeki hemen hemen her strateji için çalıştı. Firma daha önce altı ay içinde bir kez stratejisini değiştirdi. Birkaç ay sonrada o stratejisinin Xperia Z5 den sonra olacağını doğrulamıştı ve yeni Xperia X serisinin duyurdu. 

Bakalım önümüzdeki günlerde bizi neler bekliyor….

HAKKINDA Görkem Yiğit

Xperia ve Galatasaray sevdalısı....

Buna Baktınız Mı?

XZ1, XZ1Compact, IFA 2017 ve Yeni %100 Tasarım Değişikliği MWC 2018 Halkında Bilgiler

​Küçük ve güçlü telefonlar olarak gösterilen Sony’nin Compact serisi telefonları yeni modeliyle İFA’da tanıtılacak. Cihazın …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.