Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Cuma , 24 Kasım 2017

Sony Xperia Cihazları 2017 Yılıyla Birlikte Yeni Ekran Teknolojisine Geçiyor

Sony’nin ekran üreticisi olan Japan Display Inc(JDI), mühendislerinin ekran çerçevelerini minimum düzeye indirmesiyle elde ettikleri ve “Tam Etkin” adını verdikleri yeni bir tür LCD ekran oluşturduklarını açıkladı. JDI’nin bu yeni görüntülüme deneyimi ile, ekranın alt çerçevesinin genişliği azalıyor ve alt çerçeve de ekranın diğer üç tarafı kadar dar hale gelerek ekrandan tümüyle faydalanmanızı sağlıyor.

Gelişen teknolojisi ile JDI, yüksek yoğunluğa sahip yeni bir kablolama düzeni, yeni işleme teknikleri ve yeni modül aksamları elde etmeyi başardı. Ayrıntıları bir kenara bırakıp açıklamayı sonuca bağlayacak olursak; JDI, neredeyse ekran ile aynı boyuta sahip bir görüntüleme deneyimi sağlayan, çerçevesiz bir akıllı telefon vadediyor.

JDI akıllı telefonlar için 5.5-inç’lik bir ekran oluşturdu ve 2017’nin Mart ayına kadar bu ekranların kullanıldığı akıllı telefonları seri üretime geçirmeyi planlıyor. Bazı Xperia cihazlarının çerçeveleri ile ilişkin gelen birçok şikayeti de düşünecek olursak, Sony Xperia™ Ailesi olarak düşüncemiz; JDI’nin bu hamlesi ile birlikte tam aktif kullanım sağlayan ekranlara sahip olacak olan Sony’nin, bu şikayetleri minimuma indireceği yönünde.

JDI-Full-Active-Display

HAKKINDA Hakan Turan

Buna Baktınız Mı?

Xperia™ XZ1 Compact 3D Render Görselleri Sızdı

Sony IFA 2017 Fuarı’nda Xperia™ XZ1 amiral modelinin yanında çok güçlü donanıma sahip adete bir …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.