Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Pazartesi , 21 Mayıs 2018

Sony Xperia™ XA Ultra vs Sony Xperia™ C5 Ultra

Xperia XAU v C5U (1)Sony’nin orta segment için yeni çıkarmış olduğu Xperia™ XA Ultra modelini bir önceki konumuzda detaylıca incelemiştik. Bu yazımızda sizler için, en az Xperia™ XA Ultra kadar güçlü model olan Xperia™ C5 Ultra ile bir kıyaslama yapacağız.

 

  • Kamera

Xperia™ XA Ultra’da mükemmel selfie kareleri için az ışıkta çekim yapabilen 16Mp değerinde ön kamerası mevcut. Bu modelde arka kamera 21.5 Mp Hybrid AF (Hibrit Otomatik Netlik) özelliğine sahip.  Xperia™ C5 Ultra modelinde 13 Mp’lik selfie’leriniz için ön kamera ve yine 13 Mp’lik otomatik netliğe sahip arka kamera bulunuyor. İki modelde de ön kamerada flaş bulunduğu için selfie çekimleriniz asla karanlık çıkmıyor.

  • Ekran

İki model de 6″ boyutu ile gelen FHD (1920*1080) çözünürlüğüne sahip ve Bravia Engine 2 teknolojisini kullanan bir ekran ile karşımıza çıkıyor.

  • İşletim Sistemi ve İşlemci (CPU)

Android 6.0 Marshmallow ile gelen  Xperia™ XA Ultra’yı MediaTek’in 64bit mimarisine sahip 2.0 GHz 8 çekirdekli MT6755 işlemcisi güçlendiriyor. Piyasaya çıkış sürümü 5.0 Lollipop olan Xperia™ C5 Ultra modelinde ise yine MediaTek markasını görmekteyiz. Cihazda 1.7 GHz hızında 64bit 8 çekirdekli MT6752 işlemcisi yer almakta.

  • Bellek ve Depolama

3 GB RAM ve 16 GB Dahili hafıza ile SD kart teknolojisi sayesinde 200 GB’a kadar hafıza yükseltmesi yapılabilen Xperia™ XA Ultra oyunlarda ve uygulamalarda takılma yaşamadan sizlere tam performans bir hizmet sunuyor. Xperia™ C5 Ultra’nın tek farkı RAM boyutunun 2GB olması ki bu boyut da isteklerinizi rahatlıkla yerine getirme gücüne sahip.

  • Batarya

2700mAh Gücüne sahip XA Ultra standart bir kullanımda 2 güne kadar pil ömrü sunabilmekte. 2930mAh değerindeki pili sınıfının en iyileri arasında bulunan C5 Ultra yine XA Ultra gibi 2 güne kadar kullanım vaadediyor.

  • Ağırlık

202 gr. Ağırlığı ile tutuş hissiyatını güçlendiren XA Ultra rakibi olan C5 Ultra modelinden biraz ağır, zira C5 Ultra modeli 187 gr. ile cebinizde adeta yokmuş gibi.

  • Şebeke

İki modelimiz de Türkiye’de bulunan LTE teknolojisine hazır. Yüksek hızlı internet deneyimini yaşamaktan zevk alacağınız XA Ultra ve C5 Ultra erişim hızı konusunda orta segmentteki rakiplerine meydan okuyor.

  • Ses

Dahili FM radyo uygulaması ile müzik keyfinize devam edebilecek, dahili hafıza veya SD kartınızdaki müzikleri yüksek kalitede dinleyebileceksiniz. Net Ses+, Clear Bass, Clear Phase, x-Loud, dinamik ses dengeleyici ve  VPT(Virtualphone Technology) özelliklerini barındıran iki modelde de müziği adeta yaşatıyor.

 

Genel olarak özetlemek gerekirse aşırı bir fark bulunmasa da Xperia™ XA Ultra C5 Ultra modeline göre bir tık daha üstün ve orta segment sınıfının en iyileri diyebiliriz. İki cihazın görsellerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, esen kalın..

 

Xperia™ XA Ultra v Xperia™ C5 Ultra

Xperia XAU v C5U (2)

Xperia™ XA Ultra

xperia XAU (8) xperia XAU (7) xperia XAU (6) xperia XAU (5) xperia XAU (4) xperia XAU (3) xperia XAU (2) xperia XAU (1)

Xperia™ C5 Ultra

Xperia C5U (4) Xperia C5U (3) Xperia C5U (2) Xperia C5U (1) xperiac5u

HAKKINDA Enver DV

Tech Master

Buna Baktınız Mı?

Xperia™ XZ Premium vs Samsung S8+ Ekran Kıyaslaması

Geçtiğimiz günlerde hem Sony hem de Samsung 2017 yılı için amiral gemi kategorisinde iki yeni …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.