Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Pazartesi , 21 Mayıs 2018

Sony’nin Xperia™ X için Konsept Yazılım Programı Sona Eriyor, Bir Başkası Yolda!

Japon teknoloji devi Sony bugüne kadar kullanıcılarını memnun etme aşamasında birçok proje ve yeniliğe imza atmıştı. Özellikle kullanıcı geri dönüşlerine büyük önem veren Sony, gerek yazılımsal hataların kapatılması gerekse kullanıcılar tarafından gelen istekleri cevaplama adına geçtiğimiz yıllarda bir proje başlatmıştı. Sony’nin Android için Konsept Yazılımı adını  verdiği bu proje sayesinde isteyen kullanıcılarla birlikte yazılımsal hataları gidermeye büyük çaba gösterdi. Bu proje ile Google kanadından gelen güncellemeleri en hızlı ve minimum hata maksimum stabilite ile cihazlarına global olarak sundu. Bu proje dışında da hali hazırda Sony birçok sistem uygulamasında da beta projeleri yürütmekte.

Sony bu projeyi geliştirdiği bir uygulama sayesinde kullanıcılardan aldığı geri dönüşlerle yürütüyor. Uygulama inTouch olarak adlandırılıyor. Yürütülen Beta yazılım projesinin son halkası da Xperia™ X ile Android Nougat olmuştu. Birçok güncelleme alan Xperia™ X kullanıcıları Android Nougat yazılımının tüm sürümlerini de erkenden test etme fırsatı bulmuşlardı.

Ancak Sony Xperia™ X konsept yazılım projesinde artık sona geldi. En son Android güncellemesi olan 7.1.1‘i alan Xperia™ X kullanıcıları Mayıs ayı itibariyle konsept yazılımın da sonuna gelmiş olacaklar. Sony’nin bu aşamadan sonra artık global olarak Android 7.1.1 güncellemesini dağıtması bekleniyor. Nisan ayı içerisinde Xperia™ XZ‘nin Android 7.1.1 güncellemesini alması muhtemel.Bir sonraki konsept yazılım projesi ise büyük ihtimalle Android O / 8.0 – Xperia™ XZ Premium üzerinden yapılacak.

HAKKINDA Sait Güldal

Büyük Xperia™ ve Sony Hayranı, Android, Mobil Dünya ve Teknoloji

Buna Baktınız Mı?

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Telefonu Xperia XZ1 Ortaya Çıktı

Sony’nin yeni telefonu Xperia XZ1’e ait render çizimler sızdı. Ortaya çıkan telefon şu anda Xperia …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.