Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 23 Mayıs 2018

Xperia Root ve Recovery anlatımı

Z5 PREMİUM ROOT VE RECOVERY ANLATIMI

Hep soruluyordu Xperia telefonunuza Root nasıl atabiliriz, boot loader kilidini nasıl kaldırabiliriz…? Sorunuzun cevabı bu yazımızda…

Bildiğiniz üzere root işi eskisi gibi kolay değil bunun için boot loader kilidini açmak şart bunun için aşağıdaki linke tıklayarak boot loader kilidini açmamız lazım.

Unlock your boot loader

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siteye girdikten sonra aşağıdaki Select Your Device yazan bölümden cihazımızı seçiyoruz ardından Continue deyip çıkan sayfada mail adresimizi yazıyoruz alttaki kutucuğu işaretleyip onaylıyoruz ardından mailimizi kontrol ediyoruz Daha sonra maile gelen bağlantıya tıklayıp cihazımızın seri numarasını (IMEI) yazıp alttaki iki kutucuğu işaretleyip Submit e tiklayip en üstte yazan (YOUR UNLOCK CODE) yazanın yanındaki kodu bir kenara not alıp sayfayı kapatabiliriz.
Şimdi gelelim en önemli bölüme boot loader kilidini açmak için aşağıdaki linkten Flashtool u indirelim
https://mega.nz/#!8w5DSSBB!B4pIDLeDLktncLa0mKrqlCx1fl95ikSpbVe4wHSolLk

Linkten indirdiğimiz uygulamayı pc ye kuralım NOT:WİNDOWS 7 ve 8 de çalışıyor ama WİNDOWS 10da denenmedi…!  Flashtool programını pc ye kurduktan sonra bilgisayarım C sürücüsünden Flashtool klasörüne girip ardından driwers klasörüne girip driwers yazana tıklayıp yükle diyeceğiz karşımıza çıkan sayfadan en üstten iki taneyi birde en alt sıralarda olan cihazımızı işaretleyip devam ettikten sonra pc den uyarı gelecek,  ona aldırış etmeden yinede yükleye basın bir kaç kez ard arda çıkacak devam edin. Taki kurulana kadar. Program yüklendikten sonra 32 bit ve 64 bit olarak ikisi birden pc ye kurulur. Programı kurduktan sonra pc yi yeniden başlatmayı unutmayın lütfen. Pc yi başlattıktan sonra pc nin sol alt köşesinde olan ara butonuna tıklayın Flashtool yazın pc ye göre 32 yada 64 olanı seçin programın acılmasını bekleyin bir –  iki dakka sürer ilk açılışı.
Şimdi telefonunuzun ayarlar bölümüne girip güvenlik den bilinmeyen kaynakları aktif edin birde telefon hakkında kısmından derleme numarası yazana 6 kez tıklayın. Geliştirici sekmesi açılmış olur. Geri deyin geliştirici seçenekleri adında alltan 3. Sırada ona girin ve usb hata ayıklamasını aktif edin ardından cihazı açık bi şekilde pc ye bağlayın unutmadan Flashtool programı da açık olacak telefonunuzun ekranına gelen bildirimi onaylayın ardından cihazı pc den çekin cihazınızı kapatın usb kablosu pc de takılı kalsın Flashtool programında sol üstteki ki BLU yazan yere tıkladıktan sonra program sizden telefonun ses kısma tuşuna basılı bir şekilde pc ye bağlamanızı isteyecek 3 4 saniye basılı tutup bağladıktan sonra sizden kod isteyecek hani yazımızın başında dediğim kenara not alın diye o kodu buraya yazıp unlock butonuna tıklayın program işleme başlayacaktır 2 saniyelik bir işlem programın altındaki yeşil bölüm yarıya kadar ilerler fazla gitmez işlem tamam demektir telefonu çekip power tuşuna basıp açabilirsiniz eğer program ilerlemez hata verirse bi daha deneyin. Genelde sıkıntı çıkaracağını sanmam ama bazen ilkinde hata verme ihtimali var fakat ikinci de kesin olacaktır. Cihazımızı açtıktan sonra *#*#73738423#*#* veya da (*#*#SERVICE#*#*) çıkan menüden service ınfo >confıguration orada (rootıng status: bootloader unlock allowed: yes) yazıyorsa işlem tamam dır
Şimdi ise recovery modunu aktif etmek için kernel yükleyeceğiz (ÇOK ÖNEMLİ NOT) bu işlemleri yapmak için sürüm numarası (32.2.A.0.305) olması lazım
Şimdi ise bu linki tıklayınız

https://mega.nz/#!s9Z2GYKL!KM2izBXSJ0LCmiZz-UZ3kwwQZ4T_SWVy-aIW_qqbNcs

indirdikten sonra masaüstüne yapıştırın bunu şimdi Flashtool programını açıp sol üst köşedeki bulunan YILDIRIM ⚡ simgesine tıklayıp fastboot mode yi seçip ardından çıkan pencereden sağ tarafta (select kernel to Flash) tıklayıp cihazımızı kapatıp bu kez ise ses açma tuşuna basılı bir şekilde bağlıyoruz ardından çıkan sayfada masa üstünü seçip sağ alt köşede aç yazan yerin üstündeki yere tıklayıp (IMG.)formatını seçip masa üstünde olan E6853 olanı tıklayıp ardından kabloyu çekip telefonun power tuşuna bastıktan sonra sony yazısı cıkınca ses açma tuşuna defalarca bastıktan sonra TWPR yani recovery modunca cihaz açılacaktır orada en allta ona şeyi tuş kilidi açar gibi açın ardından ınstal e tıklayın bu doyasıda indirin bunu da hafıza kartına atın TWRP menüsünden bunu seçin flaşlayın işlem tamamdır.

https://mega.nz/#!x8Q2QZQI!W4SyZKE9_itVOk8F6u_G_lXoUG-LJiUH0HPOFoApIjQ

Metin ÖZDEMİR’e desteğinden ötürü teşekkür ederiz

HAKKINDA Görkem Yiğit

Xperia ve Galatasaray sevdalısı....

Buna Baktınız Mı?

Sony, Xperia modelleri için Android 7.1 Nougat AOSP Kaynak Kodlarını Yayınladı

​Uzun süredir Android 7.1 Nougat AOSP kaynak kodlarını bekleyen geliştiriciler için Sony, Xperia™ modellerine gelen …

  • Charles Charlie JR

    Çağrı Kocaçoban
    Benim XperiaC4 telefonum var hafıza kartını telefon belleği olarak göstermek istiyorum ama bir kaç yerde okumuştum cihazın root lu olması gerekiyor diye güncel sürümüm 6.0 şuanda fakat Unlock your boot loader da telefon modelimi bulamadım XperiaC var sadece ben telefonumu root layamam mı demek oluyor.
    Teşekkürler.

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.