Pazartesi , 20 Şubat 2017

Xperia™ X Serisi, Xperia™ Z5 Serisi ve Xperia™ Z3+ İçin Android 7.0/Nougat Geliyor

Google’ın yeni işletim sistemi Android 7.0 / Nougat duyurmasının ardından gözler Sony’e çevrildi. Sony daha önce yaptığı resmi açıklamada Xperia™ Z3+, Xperia™ Z4 Tablet, Xperia™ Z5, Xperia™ Z5 Compact, Xperia™ Z5 Premium, Xperia™ X, Xperia™ XA, Xperia™ XA Ultra, Xperia™ X PerformanceXperia™ XZ  ve Xperia X Compact modellerine Android 7.0 ile güncelleyeceğini belirtmişti. Maalesef ki Xperia™ Z3 ve Z2 modelleri Google’ın bu yeni işletim sisteminden mahrum kalacak. Bu modeller Android 6.0.1 / Marshmallow ile güncelleme ömürlerini doldurmuş oldu.

xperia-xz_-jpg

Peki yukarıda belirtilen modellere güncelleme ne zaman gelecek? Sony Xperia™ Ailesi’nin edindiği bilgilere göre güncellemeyi ilk alacak modeller Sony’nin son amiral gemisi Xperia™ XZ ve Xperia™ X Performance olacak. Bu iki model ekim ayın sonu ve kasım ayı başlarından itibaren yeni işletim sistemine geçmiş olacaklar.

xperia-x

Xperia™ X ve Xperia™ X Compact modelleri ise güncellemeden nasibini alacak II. etap cihazlar olacak. Kasım ayı boyunca kademeli olarak bu iki model de Andoid 7.0’a merhaba diyecekler.Aralık ayında ise Sony’nin Xperia Z3+, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium akıllı cihazları güncellemenin ulaşacağı III. etap üyeleri durumundalar.Son olarak Xperia™ XA, Xperia™ XA Ultra 2017 Mart ayına kadar güncellemeyi alacak son 2 cihazı.

14885770_982936655166211_741210076_n

Yeni gelişmeler olduğunda sizleri tekrar bilgilendireceğiz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz…

HAKKINDA S G

" SONY XPERIA™ THEME MASTER "

Buna Baktınız Mı?

Xperia Z3+ Ve Z5 Serisi Nougat Güncellemesi Almaya Başladı

Android’in yeni güncellemesi olan 7.0 Nougat tüm  modellere hızla  yayılmaya devam ediyor.  Sony Z3+ ve …

  • земля скорпионы

    Keşke z2 için de bir şeyler gelse iyi olurdu.

    • Sony Xperia Ailesi

      Üzücü ama gerçek maalesef gelmeyecek.