Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Perşembe , 22 Mart 2018

Xperia XZ DxOMark testinden 87 puan aldı

SONY, en yeni amiral gemisi telefonu XZ, eski amiral gemilerinin üstüne ekleyerek kamera yeteneklerini güçlendirmişti Xperia XZ DxOMark tarafından gerçekleştirilen kamera testinden 87 puan alarak X Performance modelinden 1 puan geride kaldı (88)

Xperia™ XZ inceleme haberine gitmek için TIKLAYIN

Kamera yetenekleri

5 eksenli dijital görüntü sabitleme özelliği ile titreşim ve sarsıntıları neredeyse sıfıra indiren telefonun kamerası f/2.0 diyafram açıklığı, 24mm, 1/2.3-inç sensör boyutunda olup 2160p@30fps, 1080p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps video kaydı yapabiliyor.

Fotoğraflarda oldukça güvenilir bir performans sergileyen XZ, video kaydı konusunda da “SteadyShot Intelligent Active Mode isimli teknolojisi ile Sony, video çekimi esnasında oluşabilecek potansiyel titreşimleri en aza indirmeyi başarmış” bir yeteneğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

23 Megapiksel (Sony IMX300 sensör) arka 13 Megapiksel ön kamera ile bulunan Xperia XZ’nin arka tarafında bir adet LED flaş ve kızıl ötesi sensör yer alıyor. Üçlü Görüntü Algılama Teknolojisi (Exmor RS sensör + Lazer AF sensör + RGBC-IR sensör) bulunan telefonun arkasında ki kızıl ötesi sensör sayesinde çok hızlı odaklama yapabiliyor. (RGBC-IR sensörü Beyaz dengesini ayarlamak ve renkleri doğal canlılıkta yakalamak için görünür renk ve Infrared bilgisini ölçek için kullanılıyor)

XZ yapılan video çekimlerinde 88 puan almayı başarıyor.

Kaynak: DxOMarK


Sizce Xperia XZ için 87 puan doğru bir sonuç mu?

HAKKINDA Furkan Ahmet Nuh

Teknoloji meraklısı. Androidci, Sony,XPERIA Tutkunu

Buna Baktınız Mı?

Türk Geliştiricinin Oyununu İndir ve 2000 TL Kazan! – Tough Jumping 2

Türk Kadın geliştirici tarafından hazırlanan Tough Jumping 2, yeni güncellemesiyle beraber yeni bir tasarıma kavuştu. …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.