Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 23 Mayıs 2018

Xperia Xz Premium Kamera İncelemesi

Sony Xperia XZ Premium Kamera İncelemeleri

Sony’nin yeni Amiral gemisi Xperia XZ Premium, dünyanın önde gelen mobil cihazlarının görselleri için sunduğu muhteşem 4K HDR ekran sayesinde amiral gemisini öne çıkıyor. Bununla birlikte, Xperia Xz Premium’un arka tarafında bulunan mükemmel Motion eye Kameraya kesinlikle telefona verilen özenle eşit olarak  dikkat gösterilmelidir.

Sony Xperia XZ Premium kamera özellikleri

19 megapiksel kamera

F / 2.0 diyafram açıklığı lensi

1 /2.3 “sensör

Faz Tespiti Otofokus

Lazer Otofokus

4K çözünürlüklü video kaydı

SteadyShot görüntü sabitleme

960 kare / saniye hızında Süper Yavaş Hareket kaydı

Sony Xperia XZ Premium kamera uygulaması ve özellikleri

Son zamanlarda Xperia Xz gibi bir Sony Xperia akıllı telefonu kullandıysanız , XZ Premium’un kamera uygulaması hemen tanıdık gelecektir.

Uygulamayı başlatın (genellikle 1 saniye sürer) ve doğrudan Sony’nin Üstün Otomatik moduna atılırsınız. Burası kullanıcıların çoğunun zamanlarının çoğunu geçirecekleri yerler. Üstün Auto, çevresel koşullara dayalı olarak belirli bir fotoğraf için en iyi ayarları akıllıca belirleyebilir. Sonuç, iyi görünümlü, ayrıntılı fotoğraflar.

Eğer ki kameramda tam bir manuel kontrol olsun, ve biraz profesyonel bir fotoğrafçı gibi kendinizi hissetmek istiyorsanız  Xperia XZ Premium un manuel modu tam size göre. Mesela çok özel bir çekim elde etmek için beyaz dengesi ve ISO düzeyleri ile uğraşmanızı sağlar.

Bunun yerine aşağı doğru çekerseniz, XZ Premium’un video moduna geçersiniz. Buradan 30 veya 60 kare / saniye hızında Full HD video çekebilirsiniz. Daha sonra ayrıntılı olarak ele alacağımız Süper Yavaş Çekim modunu da açabilirsiniz.

4K çözünürlüklü video çekimi yapmak istiyorsanız, bir kez daha aşağı çekmeniz gerekecek. Bu sizi özel kamera modları bölümüne götürür. Buradan Sony’nin uzun süredir AR özelliklerini (çengellerinize çizgi film efektleri ekleyerek) açabilirsiniz; ayrıca fotoğraflarınızla panoramalar çekebilir ve sesli notları kaydedebilirsiniz. Ve elbette, 4K Ultra HD çekimi kaydetme seçeneği var.

Genel olarak uygulama sağlam bir şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcı dostudır. Videoyu başlatmak hafifçe basmanız yeterlidir. Çözünürlük ayarlarından ayrı bir seçenek olarak sunulan 4K’yi görmek garip, ancak bu belki de bunu özleyenlere vurgulamak için belki artı bir değer katacak.

Sony Xperia XZ Premium kamera fotoğraf testi ve örnekleri

Xperia XZ Premium, her çekimden sonra işleme süresine kısmen engel olan kameraların en iddialı olmasa da yine de odaklanmak için gayet hızlı. Çoğunlukla, bu lens, kısa sürede nesnenize kilitlenir ve onları mükemmel nesne izlemenin yardımıyla odaklamaya devam eder.

Onları gerçek boyutlarına büyütmek için aşağıdaki XZ Premium fotoğraf örneklerini tıklayabilirsiniz.

Hareketli konular da pek sorun teşkil etmiyor. Işık koşulları çok zayıf değilse, XZ Premium bir hayvanı hareket ettirmeye çalışsalar bile net sonuçlar verebilir. Görünüşe göre bu, telefon kamerası bir seferde dört fotoğraf çekip kaydetmek için en iyi sonucu seçerek başarıyor. Orada ebeveynler ve köpek severler için iyi haber.

Oldukça hafif bir ışıkla, fotoğraf seanslarınızdan kesinlikle çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Renkler mükemmelliğe dönüştürülür ve her atışa sıkıştırılan detay miktarı etkileyicidir. 19 megapiksel çözünürlükte çekim yaparken, fotoğraflarınız büyük bir TV ekranında görüntülendiğinde keyifle netleşecektir.

Düşük ışıklı veya yüksek kontrastlı durumlarda sonuçlardan daha etkilendik. Mum ve gündoğumu testlerimiz kolaylıkla yapılabildi; Ortaya çıkan fotoğraflar bu zor koşullara rağmen bol miktarda ayrıntı sunar. Loş aydınlatılmış bir odadayken veya geceleri çekim yaparken tahıl sürünen görmeye başlayın. O zaman bile Xperia XZ Premium, iPhone 7 Plus gibi rakiplerle kıyaslandığında iyi durumda.

HAKKINDA Görkem Yiğit

Xperia ve Galatasaray sevdalısı....

Buna Baktınız Mı?

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Telefonu Xperia XZ1 Ortaya Çıktı

Sony’nin yeni telefonu Xperia XZ1’e ait render çizimler sızdı. Ortaya çıkan telefon şu anda Xperia …

 • Quad

  Bu incelemeyi çaldığınız yerde daha farklı şeyler söylüyor ama neyse… https://recombu.com/mobile/article/sony-xperia-xz-premium-camera-review#

 • FatihE

  Bu f2.0 diyaframla Zeki Müreni de çekecekmi. Bence sony bu telefon işini bırakmalı. Kamera ve ses sistemlerine daha çok ağırlık vermeli. Bana sorarsanız bu telefon 3500 lira etmez. Eder diyen gitsin alsın. Samsung a kızardım, bizlerle dalga geçiyorlar diye. Ama sony neredeyse, samsung dan bir boy önde gidiyor.

 • hüsnü değirmenci

  Rakipleri f:1/7 lens kullanırken f:2 yi z1 ile kıyaslarsak başarılı görebiliriz halen rakiplerinin gerisinde teknoseyir murat beyi takip edin kendisi kamera uzmanı cep için hiçbir sonyi rakipleriyle aynı bulduğunu duymadım zaten dxo siteside görebilirsiniz.

  Malesef altını dolduramadıkları iddalarda bulunuyorlar.

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.