Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Cumartesi , 24 Mart 2018

Xperia™ XZ Premium vs Samsung S8+ Ekran Kıyaslaması

Geçtiğimiz günlerde hem Sony hem de Samsung 2017 yılı için amiral gemi kategorisinde iki yeni cihaz tanıttı. Xperia™ XZ Premium Sony kanadında, S8+ ise Samsung kanadında kullanıcının ilgisine sunulurken her iki cihaz da sahip olduğu farklı özellikler ile adından sıkça söz ettirdiler. Xperia™ XZ Premium 4K HDR Ekranı, 960 FPS çekim yapabilen 3’lü görüntü algılama sistemine sahip Motion Eye™ kamerası ve premium tasarımı ile takdir topladı. Özellikle dünyanın ilk 4K ekranına sahip Xperia™ Z5 Premium’dan sonra yine dünyanın ilk 4K HDR ekranına sahip Xperia™ XZ Premium cihazını üreten Japon devi yine sıra dışı olduğunu kanıtladı.

Dilerseniz şimdi her iki cihazın da ekran özelliklerine bir bakalım;

*Sony Xperia™ XZ :  5,46″ekran boyutu,3840 x 2160 çözünürlüğe ve 807 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Aynı zamanda HDR10,Triluminos ve X-Reality özellikleri de taşımaktadır.

*Samsung S8+ : 6,2″ ekran boyutu, 1440 x 2960 çzürünürlük ve 529 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Samsung yine bu cihazda da Super Amoled ekran kullanmayı tercih etmiş.

Her iki cihazda da sağlamlık için Gorilla Glass 5 ekran kullanılmış. Xperia™ XZ Premium için arka cam panel de yine Gorilla Glass 5 tercih edilmiş.Aşağıdaki videomuzda her iki cihazın da ekranı için karşılaştırmayı izleyebilirsiniz.

Xperia™ XZ Premium vs Samsung S8+

Sony’nin renkleri daha gerçekçi verdiğini söylemek mümkün. Samsung ise kalsik Amoled ekranından dolayı renkleri pastelleştirmiş ve abartılı bir renk yoğunluğu sunmuş kullanıcıya. Yine Xperia™ XZ Premium HDR ve 4K teknolojisini X-Reality ile harmanlamış ve hatları daha çok ön plana çıkarmış. S8+ ise yoğun renklerden dolayı detayları ve hatları kaybetmiş. Yani Samsung yine gerçekliği bir kenara bırakarak kullanıcıyı yoğun ve pastel renklerle etkilemeye çalışmış. Videomuzu izleyerek yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 

HAKKINDA Sait Güldal

Büyük Xperia™ ve Sony Hayranı, Android, Mobil Dünya ve Teknoloji

Buna Baktınız Mı?

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Telefonu Xperia XZ1 Ortaya Çıktı

Sony’nin yeni telefonu Xperia XZ1’e ait render çizimler sızdı. Ortaya çıkan telefon şu anda Xperia …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.