Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Perşembe , 26 Nisan 2018

Xperia™ XZ Premium vs Xperia™ Z5 Premium / Premiumlar Karşı Karşıya

MWC2017’nin en iyi akılı cihazı seçilen Xperia™ XZ Premium taraflı tarafsız tüm otoritelerin beğenisini kazandı. Özellikle 4K HDR Ekranı ve saniyede 960 kare çekebilen Motion Eye™ kamerası ile uzun süre adından söz ettirecek. Tabiki yeni premium modelin özellikleri bunlarla sınırlı değil. Snapdragon 835 işlemcili ilk akıllı cihaz olmasının yanı sıra üçlü görüntü algılama teknolojisi, Gorilla Glass 5 ön ve arka panel 1024/150 Mbps indirme hızı ve Sony’nin ilk 4 GB RAM ‘e sahip cihazlarından olma özellikleri cihazı kullanıcının gözünde tepelere çıkaran diğer unsurlar.

Bildiğiniz gibi Sony 2015’in eylül ayında ilk Premium modeli olan Xperia™ Z5 Premium‘u tanıtmış ve o da tıpkı XZ Premium gibi adından sıkça söz ettirmişti. Zira dünyanın ilk 4K ekranına sahip cihazı olarak karşımıza çıkan model o dönemde de son kullanıcının ilgisini çekmeyi başarmıştı. MWC 2017’den sonra akıllara gelen ilk sorulardan birisi de acaba iki premium model arasında ne gibi farklar vardı. Sony 2 yıl içerisinde ne gibi özellikler katarak kendini geliştirmişti. Dilerseniz şimdi hem tasarım olarak hem de özellik olarak bu soruların yanıtını birlikte arayalım.Bu özelliklere bakarak Xperia™ Z5 Premium kullanıcısı olsaydınız Xperia™ XZ Premium modeline geçiş yapar mıydınız? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

HAKKINDA Sait Güldal

Büyük Xperia™ ve Sony Hayranı, Android, Mobil Dünya ve Teknoloji

Buna Baktınız Mı?

Xperia™ XZ Premium vs Samsung S8+ Ekran Kıyaslaması

Geçtiğimiz günlerde hem Sony hem de Samsung 2017 yılı için amiral gemi kategorisinde iki yeni …

 • Danger Furkan Vidin

  XZ Premium da Radio yok yazıyor doğru mu bu ?

  • Lord Volcanos

   Doğru yazılmış xperia xz ailesinde radio özelliği bulunmamaktadır

   • Danger Furkan Vidin

    Şuan resmen hayal kırıklığı yaşadım. Sony Radio işini bırakmamalı.

    • Burak Ozbek

     aynen z serisinde varken neden xzde yok

 • ogün köseoğlu

  Mevcut cihazım Z5 premium. Elimdeki cihaz her hangi bir sebepten dolayı kullanılamaz hale gelmeden değiştirmem. Elimdeki cihaz bozulursa xz premium almayı düşünüyorum. Ve sormak istediğim bir soru var. xz premium da html tv ye görüntü aktarımı bulunuyor mu

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.