Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 23 Mayıs 2018

Xperia Z Serisi Resmi Olarak Sonlandırıldı!

Sony, Z, E, M ve C serilerinin cihazlarının üretimine bir nokta koydu ve sadece Xperia X serisini üretme kararı aldı. Sony Uluslararası Satış ve Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Hideyuki Furumi’nin onayladığı bilgilere göre, teknoloji devi Sony, sadece Xperia X, X Performance, XA ve XA Ultra‘dan oluşan Xperia X serisinin üzerinde duracak.

Furumi, “Xperia Ear ve Xperia Projector ile birlikte, genişleyen bir politika izliyoruz. Xperia akıllı telefonlarını nasıl ayakta tutup, daha akıllı bir hale getirebiliriz bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu çalışmalar tüm ürünlerimiz için ortak paydamızdır. Yani aslında adı X, Z, C ya da M fark etmeksizin markamızın politikası böyle olmaya devam edecektir.” dedi.

xperia-xz-group-8997e4be7e10cdc8a4898f0514bb4bf1-1080x925.png

Xperia Z6 İçin Yeterli Süre Yoktu!

Furumi ayrıca, daha önceden duyurulmuş olan Xperia X serisi dahilinde olmayan diğer Xperia ürünleriyle ilgili bir değişiklik olmadığını ve duyurulmuş olan bu cihazların satışının süreceğini açıkladı. Fakat şu andan itibaren Xperia X serisi dışında herhangi bir seride üretim olmayacağını da ekledi.

Z serisinin son bulmuş olması asıl habermiş gibi görünüyor olsa da, aslında Sony’nin tüm stratejilerini sadece bir cihaza odaklayıp, bunun üzerine yoğunlaştırması daha büyük haber niteliği taşıyor.

Önümüzdeki yıl karşımıza çıkacak olan yeni amiral geminin ismi büyük ihtimalle XZ2 olacak ve yeni cihazlar çıktıkça X’in sonuna harf ya da rakamlar eklenecek.

Efsane Z serisinin sonlandırılmış olması ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Lütfen yorum bölümünde bizimle paylaşın!

HAKKINDA Hakan Turan

Buna Baktınız Mı?

Türk Geliştiricinin Oyununu İndir ve 2000 TL Kazan! – Tough Jumping 2

Türk Kadın geliştirici tarafından hazırlanan Tough Jumping 2, yeni güncellemesiyle beraber yeni bir tasarıma kavuştu. …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.