Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Cuma , 24 Kasım 2017

Xperia Z2 ve Xperia Z3 Neden 7.0 Güncellemesini Almadı?

 

xperia_nougat1

Bilindiği üzere Sony, Xperia Z3 için Android 7.0 Beta programına dahil edip 7.0 Nougat güncellemesini test etmeye başlamıştı.

1.2.3 ve 4. Beta güncellemelerini aldı.
Son ve Final güncellemesi olan 7.0 Nougat betasını almamıştı.
Sony Yetkililerinden 1.ağızdan aldığımız bilgilere göre; Optimizasyon sorununa bağlı 7.0’da ilerleme kaydededemedi.

Developer Preview 5 , Xperia Z3 Modelinde çalışmadı (Android 7.0 Beta 5.Ön izleme final sürümünü kaldirmadiği için) Xperia Z3 modeline 7.0 verilmeyecek

Nedenleri ve açıklamaları ile Aşağıda sıraladık

Yeterli performans sergileyemediği için,
Çoklu pencere: Birden fazla uygulamayı aynı anda ve yan yana görüntüleyen bu özellik varsayılan olarak tüm Android cihazlarda kullanılabilir durumda olacak. Ayrıca çoklu pencere moduna uygulamalar arası daha hızlı geçiş yapabileceksiniz.

Vulkan: Yeni nesil grafik işlemci yazılımı Vulkan ile beraber Android cihazlar daha yüksek bir oyun performansına kavuşuyor.

Daydream: Google I/O 2016 geliştirici kongresinde tanıtılan sanal gerçeklik platformu Daydream ile Android cihaz kullanıcıları daha keyifli ve kolay bir VR deneyimi yaşayabilecekler.

Arka planda yüklenen yazılım güncellemeleri: Bundan böyle kullandığınız Android telefonunuza gelen yazılım güncellemeleri arka planda yüklenebilecek. Böylece cihazınız yeni güncellemeyi yüklerken siz işinize devam edebileceksiniz.

Daha kapsamlı sistem yedekleme: Tüm Android cihazlarda varsayılan olarak yer alan sistem yedekleme daha kapsamlı hale geliyor. Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla bölümünden ulaşabileceğiniz sistem yedekleme artık erişebilirlik ayarları, uygulama varsayılanları, erişim kısıtlaması olan kablosuz bağlantılar gibi daha ayrıntılı bir yedekleme yapabiliyor

Ayarlanabilir ekran boyutu: Yeni sürümde sadece yazı tipi değil; uygulama simgelerinden uygulamaların kullanıcı arayüzüne kadar birçok görüntüyü yeniden boyutlandırabileceksiniz

Resmi Sony Xperia 7.0 Güncellemesini Alacak olan Cihazlara Burdan Ulaşabilirsiniz

 

HAKKINDA Furkan Ahmet Nuh

Teknoloji meraklısı. Androidci, Sony,XPERIA Tutkunu

Buna Baktınız Mı?

Xperia™ XZ1 Compact 3D Render Görselleri Sızdı

Sony IFA 2017 Fuarı’nda Xperia™ XZ1 amiral modelinin yanında çok güçlü donanıma sahip adete bir …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.