Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Çarşamba , 23 Mayıs 2018

XPERİA Z2-Z3 CİHAZLAR İÇİN ANDROİD 5.0.2 KOLAY ROOT YÖNTEMİ

TEST EDİLEN CİHAZLAR :

 

gerekli dosyalar : https://mega.nz/#!kZET0QrA  — buradan indirin.

 

Sony Xperia Z2 / Android Sürümü: 5.0.2 / Derleme numarası: 23.1.A.1.28

Z2 için ftf dosyası : https://docs.google.com/uc?id=0By-vo9NJkgzJVUo0dVNreFNvSjg&export=download

Sony Xperia Z3 / Android Sürümü: 5.0.2 / Derleme numarası: 23.1.A.1.28

Z3 için ftf dosyası : https://docs.google.com/uc?id=0B1AAC4lt7nzOZVh2bnN0THJEUUE&export=download

 

NOT: BOOTLOADER KAPALI VEYA AÇIK FARKETMEZ ARKADAŞLAR.

 

1-) Root klasörünü olduğu gibi telefon hafızasına atın. Klasörün içeriğiyle oynamayın.

2-) Root Klasöründe Root.apk, Recovery.apk, Busybox.apk, Supersu.zip dosyaları bulunur. Supersu.zip i zipten çıkarmayın o şekilde kalacak.

3-) Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar açık konuma getirin. File Commaner’den Telefon hafızasındaki Root klasörüne girin.

4-) Root.apk’yı telefonumuza kuralım. Tüm uyarıları kabul edin. Yine de yükle diyin. İşlem sonunda uygulama başarıyla yüklendi ekranında Bitti diyin.

5-) Root.apk kurulurken kurulamadı derse tekrar deneyin. Bir yerde bir tikleme yapıp yine de yükle demeniz gerekiyor oraya dikkat edin.

6-) Recovery.apk’yı telefonumuza kuralım. Tüm uyarıları kabul edin. İşlem sonunda uygulama başarıyla yüklendi ekranında Bitti diyin.

7-) Busybox.apk’yı telefonumuza kuralım. Tüm uyarıları kabul edin. İşlem sonunda uygulama başarıyla yüklendi ekranında Bitti diyin.

😎 Menüye gelip yüklenmiş olan KingRoot uygulamasını açıp Root butonuna basın. İşlem devam ederken bekleyin. (internet bağlantınızın açık olması gerekmektedir.)

9-) İşlem sırasında gelen tüm uyarıları kabul edin. İngilizce Allow seçeneği olan uyarılara sürekli Allow diyin.

10-) İşlem durup karşınıza Root butonu gibi mavi çince yazılı buton gelebilir. Bu butona basarak devam ediyoruz. Unutmayın sadece Root butonu gibi tamamı mavi olan butonlara basacaksınız.

11-) Karşınızda şekiller dönüyor olabilir sayılar olabilir veya tekrar Root butonu tarzında mavi buton gelebilir siz mavi çince buton varsa basıp işleme devam edin.

12-) İşlem tamamlandığında karşınızda %100 yazıyor veya mavi bir tik belirmiş olacak. Bunu gördüğünüzde işlem tamam demektir. Home tuşuyla (Orta sanal tuş) tekrar menüye geliyoruz.

13-) Menüye KingUser (ek olarak birde Çince bir uygulama olabilir) uygulaması gelmiş olmalı. Siz sadece KingUser varmı diye kontrol edin uygulamaya girmeyin.

14-) Menüye KingUser gelmediyse bir yerde hata yaptınız demektir. 8. adımdan buraya kadar olan kısmı tekrarlayın.

15-) Menüye KingUser gelmiş ise devam edelim yüklediğimiz BusyBox uygulamasına giriyoruz. Karşımıza gelen uyarıya Allow diyip Install diyerek Busybox u kuruyoruz.

16-) It look like the Busybox the installation of BusyBox was succesful. Congratulations! mesajı ekrana geldiğinde kurulum tamam. Home tuşuyla (Orta sanal tuş) tekrar menüye geliyoruz.

17-) BusyBox yüklerken bir sorun olursa uygulamadan çıkıp tekrar girerek yeniden install diyin. BusyBox başarıyla kurulduktan sonra Home tuşuyla (Orta sanal tuş) menüye dönün.

18-) XZRecovery uygulamasına girip Install Recovery diyin. İzin isterse Allow diyin. Buraya kadar her şeyi sorunsuz yaptıysanız telefon yeniden başlatılacak ve karşınıza Recovery menüsü açılacak.

Not : Recovery menüsü kurulduğu için burdan (18. Adımdan) sonrasını yapmayabilirsiniz. Bu sürümü kullanmayacaksınız zaten.

19-) Fresh install için recovery menüsünden (Recovery menüsünü kullanmak için XZRecovery uygulamasından Reboot Recovery demeniz yeterli olacaktır.) Wipe cache/dalvik e basıyoruz. Bu da Done olduğunda Back diyip sağdaki Reboot’a basıyoruz.

20-) Telefonumuz yeniden başlatılacak ve açılırken Android yeni sürüme geçiliyor diyecek. Açılışın tamamlanmasını bekleyin.

21-) Play Store’dan RootChecker indirerek root yetkinizi kontrol edebilirsiniz. (Root yetkisi kontrolü için izin isteyecektir evet diyerek kabul edin.)

22-) İşlem tamam. Artık Root+Recovery ye sahipsiniz. Recovery menüsünü kullanmak için XZRecovery uygulamasından Reboot Recovery demeniz yeterli olacaktır.

Artık root lu ve recovery li bir sürümümüz var. Bu adımdan sonra rom atmak isteyenler recovery den istediği rom u zip ile flashlayabilir. İsteyenler de prerooted zip kurabilirler. Müsait oldukça sorularınıza cevap vermeye çalışacağım arkadaşlar.

Android 6.0.1 MM ve 5.1.1 LP pre rooted dosyları için : http://www.xperiaturkiye.com/prerooted.html

eXistenz lolipop : http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/development/rom-existenz-y-1-0-0-preparing-thread-t3113649

eXistenz marshmallow : http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/development/rom-existenz-marshmallow-v1-0-0-28-04-t3367860

ROOT’U KALDIRMAK İÇİN : Flashtool ile orjinal yazılım flashlamanız yeterlidir.

HAKKINDA Görkem Yiğit

Xperia ve Galatasaray sevdalısı....

Buna Baktınız Mı?

Sony, Xperia modelleri için Android 7.1 Nougat AOSP Kaynak Kodlarını Yayınladı

​Uzun süredir Android 7.1 Nougat AOSP kaynak kodlarını bekleyen geliştiriciler için Sony, Xperia™ modellerine gelen …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.