Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakın. Ardından sayfayı yenileyin.

YenileGeç
Perşembe , 26 Nisan 2018

Xperia Z5 Serisi İçin Downgrade

Merhaba arkadaşlar,

Sony, Xperia Z5 serisi ve Z3+ modeli için geçtiğimiz haftalarda Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınladı. Ancak kullanıcılar yeni sürümden pek memnun görünmemekte. Xperia Z5 kullanan birçok kişi gibi aynı sıkıntıları yaşadım. Bu yüzden de bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim. Önceki sürümde her ne kadar memnun olmasakta yeni güncellemeye göre daha hatasız bir kullanımı olduğu açık. Bu yazımızda güncellenmiş telefonumuzu önceki sürüme nasıl düşürürüz anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle bize lazım olan tek uygulama olan Flashtool’u indirmek için burayı tıklayabilirsiniz. Flashtool eklentisini indirmek için ise burayı tıklayın. Flashtool’u indirip yükledikten sonra eklentiyi C:\Flashtool dizinine taşıyın.

Rom dosyalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Xperia Z5 E6603

Xperia Z5 Premium E6853

Xperia Z5 Compact E5803

Xperia Z3+ E6553

Aşağıda paylaşmış olduğumuz video ile adımları eksiksiz olarak takip edin. Başarılı yükleme sonucunda cihazınızı tekrar Andorid 6.0.1 Marshmallow sürümü ile kullanmaya devam edebilirsiniz:

Önemli not: Flashtool içerisinde rom yükleme ekranında “Wipe” kutusu içerisindeki 5 kutucuğu da işaretlemeniz gerekli, aksi durumda telefonunuz açılış ekranında kalacak veya açıldığında sürekli hata verecektir. Bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın, telefonunuz fabrika ayarlarında açılacaktır.

 

HAKKINDA Serdar Gökçe

Yıllardan beri Sony telefonlarını kullanmış sizden biri.

Buna Baktınız Mı?

Xperia Root ve Recovery anlatımı

Z5 PREMİUM ROOT VE RECOVERY ANLATIMI Hep soruluyordu Xperia telefonunuza Root nasıl atabiliriz, boot loader …

Tema isteklerinizi bu bağlantıya tıklayarak bize gönderebilirsiniz.